HABERLER / Magazin /


Türkiye’yi tanıtan 'Rotahane’nin 63’üncü durağı Antalya oldu

İÇ turizme verilen önemin artırılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un kurucusu olduğu ‘Rotahane’nin 63’üncü durağı Antalya oldu.

Bahçelievler 2’nci Ulusal Kitap Fuarı, Bakan Kacır ve İlber Ortaylı'nın katılımıyla açıldı

Bahçelievler’de düzenlenen 2’nci Ulusal Kitap Fuarı; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İlber Ortaylı, Cansu Canan Özen, Dr.

Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi’nin ziyaret tarihi uzatıldı

Ocak ayına kadar açık kalması planlanan ‘Body Worlds: Animal Inside Out-Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi’nin tarihi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 2 Şubat tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu.

İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nde ‘Mavi Şalvarlı Kız’ dile geliyor

- Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi, Gül İrepoğlu Anlatıyor: Mavi Şalvarlı Kız Dile Gelse başlıklı konferansa ev sahipliği yapacak.

Türk dizilerine Hırvatistan’da yoğun ilgi

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de Yunus Emre Enstitüsünün ev sahipliğinde ‘Türk Kahvesi Akşamı’ etkinliği düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri, sahiplerini buldu

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri'nin bu yılki sahipleri, Anadolu El Sanatlarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği (ANELSANDER) ile İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi ve Sadberk Hanım Müzesi oldu.

'Dans Eden Musa' heykeli, 2 bin 175 yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı

ANTİK Dönem mitolojisinin ilham perilerinden 'Dans Eden Musa (Mousa)' heykeli, yaklaşık 2 bin 175 yıl sonra Muğla'nın Stratonikeia Antik Kenti'nde yeniden gün ışığına kavuştu.

4 kültürel miras daha UNESCO listesinde

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin 4 kültürel mirasının daha UNESCO tarafından koruma altına alındığını duyurdu.

Bakan Ersoy: 41 kültür varlığımız daha evine dönüyor; iadesini sağladığımız eser sayımız 3 bin 59'a ulaştı

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, ülkeden yasa dışı yollarla çıkarılmış Anadolu kökenli 41 tarihî eserin daha Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye iadesinin sağlandığını belirterek, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında iadesini sağladığımız eser sayımız 3 bin 59'a ulaştı.

Türkiye'nin geleneksel zeytin yetiştiriciliği, UNESCO'ya alındı

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin geleneksel zeytin yetiştiriciliğinin, 'UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alındığını duyurdu.

Parlayan Yıldızlar İş Sanat sahnesinde

- Genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve kariyerlerinin başında destek olmak amacıyla düzenlenen İş Sanat Parlayan Yıldızlar konserlerinde 4 Aralık akşamı arpist Lidya İpek Keskin ve piyanist Sezgin Güngörmez sahne aldı.

Can Gürzap, son yolculuğuna uğurlandı (2)

SAPANCA'DA TOPRAĞA VERİLDİ İstanbul'da Taksim Camii'nde cenaze namazı kılınan tiyatro ve sinema oyuncusu Can Gürzap'ın cenazesi, Sakarya'nın Sapanca ilçesine gönderildi.

Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde Dünya Engelliler Günü'ne özel farkındalık

Hürriyet Gazetesi ve Pantene iş birliğiyle bu yıl 49’uncusu düzenlenecek olan “Pantene Altın Kelebek Ödülleri” bugün sahiplerini bulacak.

“Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi” AKM’de açıldı

ezi’nde (AKM) açıldı.

Bakanlıktan işitme engelliler için 'Kitap Artı' mobil uygulaması

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, işitme engelli çocuklar ve gençlerin dil, okuma ve çözümleme becerilerini geliştirmek üzere 'Kitap Artı' uygulamasının hayata geçirildiğini duyurdu.

Büyükçekmece’de ‘Leman Dinçtürk ve Minyatür Kursiyerleri Sergisi’ açıldı

Büyükçekmece’de geleneksel sanatlar alanında mesleğinde 40’ıncı yılını dolduran usta sanatçı, Halk Akademisi Minyatür ve Tezhip Eğitmeni Leman Dinçtürk, ‘Leman Dinçtürk ve Minyatür Kursiyerleri Sergisi’ adında bir sergiye imza attı.