Vaka: 22,687

İyileşen: 24,366

Vefat: 198

Vaka: 22,687

İyileşen: 24,366

Vefat: 198

13.65
15.31
18.05

...
Dünya

ABD eski başkanı Donald Trump sosyal medyasını kuruyor

Trump, kendi sosyal medya platformu TRUTH Social'ı gelecek ay yayına alacak. Trump böylece onu platformlarında yasaklayan Facebook ve Twitter gibi "Büyük teknoloji şirketlerine karşı durmayı" hedefliyor. Truth Social, Trump Medya ve Teknoloji Grubu ile bu amaçla satın alınan bir şirketin birleşmesi aracılığıyla oluşturulacak. 

"TALİBANA İZİN VAR, BANA YOK" 

Trump, "Taliban'ın Twitter'da büyük bir varlık gösterdiği ama en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez." yorumunda bulundu. Eski ABD Başkanı, yeni sosyal medya platformunun herkese düşüncelerini paylaşma imkanı tanımak için kurulduğunu söyledi. Trump, "Yakında Truth Social'da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji şirketlerine karşı savaşacağım için çok heyecanlıyım" dedi. 

TRUTH Social'ın gelecek ay seçilmiş davetlilere yönelik açılacağını ifade eden Trump, platformun 2022'nin ilk çeyreğinde de kullanıcılarla buluşmasının planlandığını belirtti. Başkanlığı sırasında Twitter'ı sıklıkla kullanan Trump, kendisini haksız yere sansürlediğini düşündüğü teknoloji devlerine dava açmıştı. Twitter, Facebook ve Instagram gibi platformlar Kongre baskınından sonra şiddete teşvik edici paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle Trump'ın hesabını kapatmıştı.

İlgili Haberler