HABERLER / Dış Haber /


Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan Rusya’nın seçim kararına tepki

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın işgal ettiği bölgelerde 15-17 Mart 2024’te Başkanlık Seçimi yapma kararı almasına tepki gösterdi.

Filistin Kızılayı, Al-Amal hastanesine sığınanların görüntüsünü paylaştı

Filistin Kızılayı, İsrail’in yakınlarına çok sayıda saldırı düzenlediği Al-Amal hastanesinin içinden görüntüler paylaştı.

Bakan Fidan ve Temas Grubu, Kanada’da resmi temaslarda bulundu

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi adına uluslararası girişimlerde bulunan Temas Grubu üyesi mevkidaşlarıyla birlikte dün Kanada Başbakanı Justin Truedau ve Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile bir araya geldi.

Fransız Donanması: Kızıldeniz’de iki İHA’yı vurduk

Fransız Donanması, dün Kızıldeniz’de Languedoc adlı fırkateynin, Yemen kıyılarından gelen 2 İHA’yı vurduğunu duyurdu.

Teksas’da geçici kürtaj izni, Teksas Yüksek Mahkemesi tarafından durduruldu

- ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Kate Cox isimli hamile kadına sağlık gerekçesi sebebiyle kürtaj olması için dün Eyalet Mahkemesi tarafından geçici izin verilmişti.

ABD’den veto kararıyla ilgili açıklama: Süreç aceleye getirildi, önerilerimiz reddedildi

– ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne Birleşik Arap Emirlikleri ve 90 ülke tarafından sunulan ve Gazze’de acil ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etmesiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Macron’un katıldığı Hanuka kutlamasına ‘laiklik’ tepkileri

- Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı'nda Yahudi dinine inananların kutladığı Hanuka Bayramı dolayısıyla ilk mumun yakıldığı törene katıldı.

Fidan, ABD’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı

- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi'nin oluşturduğu Temas Grubu üyesi mevkidaşlarıyla birlikte dün başkent Washington’da üst düzey temaslarda bulundu.

Bakan Fidan ve Temas Grubu, Blinken ile bir araya geldi

– Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi'nin oluşturduğu Temas Grubu üyesi mevkidaşlarıyla birlikte dün akşam başkent Washington’da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

Teksas'da kürtaj yasağına rağmen bir kadına ‘geçici’ izin verildi

ABD'nin Teksas eyaletinde hamile bir kadının fetüsünde ölümcül anormallik bulunması sebebiyle eyalette yasak olmasına rağmen mahkeme tarafından ‘geçici’ kürtaj izni verildi.

Bakan Tunç’un KKTC temasları

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kıbrıs’ta, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ve Meclis Başkanı Zorlu Töre ile bir araya geldi.

Her yıl en az 40 milyon kadın, doğum sonrası hastalıklardan muzdarip

– Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avustralyalı bilim insanları ile yürüttüğü araştırma sonucunda her yıl en az 40 milyon kadının doğum sonrası uzun dönem sağlık problemleri yaşadığını duyurdu.

Macar teknoloji startup'ları İstanbul'da Türk yatırımcılarla buluştu

Macaristan Konsolosluğu ev sahipliğinde ‘teknoloji start-up’ şirketleri dün Macar Kültür Merkez’inde Türk yatırımcılarla buluştu.

Miçotakis’ten vize serbestisi açıklaması

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlediği basın toplantısında doğu Ege’de Türk vatandaşlarına 7 günlük vize muafiyeti konusunun da görüşüldüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan mevkidaşı Sakelaropulu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Atina’da Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ile bir araya geldi.