HABERLER / Ekonomi /


DeFacto’dan çevreci koleksiyon

– Global moda markası DeFacto, pamuk üretiminde doğrudan çevreci tarım uygulamalarını destekleyen denim kumaş üreticisi Maritaş Denim iş birliğindeki yeni koleksiyonunu tanıttı.

“Yeni yüzyılda nükleer, dünyada da Türkiye’de de başrolde olacak”

Akkuyu NGS’ye ek olarak en az 20 gigavatlık elektriğin daha nükleerden elde edilmesinin hedeflendiğinin altını çizen Nükleer Enerji Yüksek Mühendisi Korcan Kayrın, “Türkiye olarak nükleer sektöre geç giriş yaptık ancak yeni projelerle cumhuriyetin ikinci yüzyılında bu açığı kapatacağız.

Hepsiburada’dan karne hediyesi seçenekleri

Hepsiburada, oyuncaktan teknolojiye, hobi ve spor ekipmanlarından giyime, kitaptan müzik aletlerine birçok farklı kategoride karne hediyesi seçenekleri sunuyor.

2023'te ithalat ve dış ticaret açığı düştü

TİCARET Bakanı Ömer Bolat, 2023 yılında ithalatın yüzde 1, dış ticaret açığının da yüzde 3,2 düştüğünü duyurdu.

Bakan Şimşek: Tahsilat performansımızı iyileştirdik

HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2022 yılında yüzde 89,5 olan vergi gelirlerinin tahakkuk tahsilat oranı 2023'te 3,2 puan artarak yüzde 92,7'ye yükseldi" dedi.

4'üncü Uluslararası Coğrafi İşaretler Zirvesi yapıldı

-  İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi'nin 4'üncüsü 'Yerele Değer, Dünyaya Değer' temasıyla Metro Türkiye'nin ev sahipliğinde, Türk Patent ve Marka Kurumu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliği ile gerçekleşti.

DeFacto’dan karne hediyesi indirimi

DeFacto, yarıyıl tatilinde karne sevinci yaşayacak çocuklar için hediye arayışında olanlara ürünleri indirimli fiyatlarla sunduğunu duyurdu.

SHORE projesiyle 100 okula 10 bin euroya kadar hibe desteği

Baltık Denizi, Karadeniz, Akdeniz, Tuna Nehri ve Ren Nehri gibi 5 bölgedeki ilk ve orta öğretim okullarını hedef alan Avrupa Birliği destekli SHORE projesinin ilk çağrısı bugün açılıyor.

"Türkiye'deki üretim iki katına çıkıyor"

İsveç merkezli endüstri şirketi Atlas Copco Group'un bünyesinde çalışmalarına devam eden EKOMAK Kompresör, stratejik büyüme vizyonu doğrultusunda kapasitesini iki katına çıkarma ve ekonomiye katkısını artırma amacıyla üretim merkezini Kocaeli Dilovası'na taşıma kararı aldıklarını duyurdu.

Vitra Karo’ya Davos Zirvesi’nde ödül

len ödüle sahne oldu.

Bakan Yardımcısı İnan: Sanayi alanlarını 2 katına çıkarma hedefini koyduk

SANAYİ ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, "5 yıl içinde sanayi alanlarını 2 katına çıkarma hedefini koyduk.

Seben elmasının üretimi 19 yılda yüzde 52 düştü

BOLU'nun Seben ilçesinin önemli gelir kaynaklarından olan Seben elmasının üretimi, son 19 yılda yüzde 52,90 oranında düştü.

THY, yolcularının seyahat deneyimini geliştiriyor

- Türk Hava Yolları (THY) ile seyahat eden yolcular, yeni dağıtım yeteneği  (NDC) entegrasyonu ile tercihlerine uygun daha geniş bir hizmet ve ücret seçeneğine erişim sağlayabilecek.

TTK’ye kurayla alınan işçilerden 373'ü iş başı yaptı

TÜRKİYE Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalıştırılmak üzere yapılan kuradan çıkan bin kişiden sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlanan 1014 işçinin hangi müessesede çalışacağı belli oldu.

Navlungo, ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi’ seçildi

- Türkiye'nin önde gelen lojistik şirketlerinden Navlungo, Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı'nda ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi’ seçildi.

Bakan Uraloğlu: 85 milyon abone 4,5G kullanıyor

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2023 yılı 3’üncü çeyreği itibarıyla mobil abone sayısının 92,8 milyona ulaştığını, 85 milyonun abonenin 4,5G tercih ettiğini söyledi.