HABERLER / Ekonomi /


Yapı gelişim merkezi MEGRA kapılarını açıyor

Yaşam alanları için A+ yapı malzemelerinin tedariki, projelendirme ve uygulama konularında hizmet veren yapı gelişim merkezi MEGRA, şubat ayında paydaşlarının çözüm ortağı olarak Beşiktaş’ta kapılarını açacağını duyurdu.

TÜİK: Tarımsal girdi fiyat endeksi kasımda arttı

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK), tarımsal girdi fiyat endeksinin (Tarım-GFE) kasım ayında yıllık yüzde 38,82, aylık yüzde 1,44 arttığını açıkladı.

TÜİK: Yurt dışı üretici enflasyonu aralıkta yüzde 58,40 oldu

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK), yurt dışı üretici enflasyonunun aralıkta yıllık yüzde 58,40, aylık yüzde 2,28 olduğunu açıkladı.

Küresel kripto para borsasından Bitcoin yarılanması değerlendirmesi

Spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayıyla 2024'e hızlı başlayan Bitcoin'de gözler, Nisan 2024'te gerçekleşmesi beklenen yarılanma olayına çevrildi.

Bodrum Loft, Tatler Gezi Rehberi'nin 'Dünya'nın En İyi 101 Oteli' listesine girdi

- Akfen Grubu'nun hayata geçirdiği Bodrum Loft tatil köyü, dünyanın saygın seyahat yayınlarından Tatler Seyahat Rehberi'nde, 'Dünya'nın En İyi 101 Oteli - 2024' listesinde yer aldı.

Bakan Işıkhan: İşbaşı eğitimde katılımcı taahhüdünü yüzde 60'a düşürdük

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, işbaşı eğitim programları için istihdam edilmesi gereken katılımcı sayısı taahhüdünü yüzde 70'ten yüzde 60'a, istihdam yükümlülüğünü 3 kattan 2 kata düşürdüklerini duyurdu.

Bakan Yumaklı: Tarım destekleme ödemesi çiftçilerimizin hesaplarına aktarıldı

TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilerin hesabına tarım destekleme ödemesinin yapıldığını duyurdu.

Club TotalEnergies üyelerine 750 TL'ye varan yakıt puanı hediye kampanyası

- Club TotalEnergies, üyelerine 750 TL'ye varan yakıt puan hediye kampanyası başladığını duyurdu.

“Binaların ve endüstriyel tesislerin sürdürülebilirlik hedeflerini odağımıza alıyoruz”

larak sunduğumuz yenilikçi çözümlerle; enerji performans servisleri, enerji üretimi, tüketimi ve yönetimi alanlarında sahip olduğumuz derin teknolojik bilgi birikimimizi, varlık performansı ve bina yönetimi ile bir araya getiriyoruz” dedi.

Mersin Uluslarası Limanı, Araç Rezervasyon Sistemi'ni tanıttı

MERSİN Uluslararası Limanı (MIP), MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh'in ev sahipliğinde düzenlenen lansman etkinliğinde yeni 'Araç Rezervasyon Sistemi (VBS) tanıtıldı.

Trendyol’dan kış tatiline özel ürünler

Moda, elektronik, ev ve mobilya, kozmetik gibi birçok kategoride ürünleri tüketicilerle buluşturan Trendyol, kış tatili için su geçirmez botlardan kayak malzemelerine, aksesuarlardan termoslara birçok alternatif sunduğunu duyurdu.

Petrol Ofisi Grubu: AutoMatic Filo uygulaması uçtan uca dijital çözümler sunuyor

- Petrol Ofisi Grubu, AutoMatic Filo mobil uygulaması sayesinde sürücülerin tüm işlemleri hızlı ve efektif bir şekilde tamamlarken kalan limit miktarlarını da istasyon görevlilerine sormadan diledikleri an öğrenebildiklerini duyurdu.

“Geliştirdiğimiz stratejilerle şirketlerin zaman ve para kayıplarının önüne geçiyoruz”

Uluslararası iş geliştirme ve ihracat danışmanlığı hizmeti veren ODS Consulting Group CEO’su Arzu Seçkin, “Geliştirdiğimiz kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerle ithalatçı ve ihracatçı şirketlerin zaman ve para kayıplarının önüne geçiyoruz.

Mars Logistics Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'ni aldı

- Lojistik firması Mars Logistics, kasım ayında 7 gün süren denetimin ardından ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandığını duyurdu.

Teknosa’ya dijital müşteri deneyiminde 2 ödül

- Teknosa, Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri CX Awards’ta dijital müşteri deneyimi kategorisinde iki ödül birden kazandı.